chausses سیستم آبیاری دستگاه تراکتور

chausses: سیستم آبیاری دستگاه تراکتور گیلانغرب کرمانشاه سد جهاد کشاورزی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دولت با تمام توان پرسشها زلزله زدگان کرمانشاه را پیگیری می کند / روحانی

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه دولت با همه توان پرسشها ناشی از زلزله کرمانشاه و برطرف کردن آلام مردم را پیگیری خواهد کرد، اظهار داشت: امروز در جلسه هیأت دولت تصم

دولت با تمام توان پرسشها زلزله زدگان کرمانشاه را پیگیری می کند / روحانی

روحانی : دولت با تمام توان پرسشها زلزله زدگان کرمانشاه را پیگیری می کند

عبارات مهم : اسلام

رییس جمهور با تأکید بر اینکه دولت با همه توان پرسشها ناشی از زلزله کرمانشاه و برطرف کردن آلام مردم را پیگیری خواهد کرد، اظهار داشت: امروز در جلسه هیأت دولت تصمیمات مورد نیاز در خصوص چگونگی یاری و امدادرسانی به زلزله زدگان اتخاذ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به وقوع زلزله در منطقه غرب کشور و کرمانشاه، گفت: زلزله شدیدی که با قدرت و بزرگی 7.3 ریشتر در کرمانشاه بوقوع پیوسته کمتر سابقه داشته هست. وقوع چنین زلزله ای در هر کشوری خطرناک بوده و پرسشها زیادی به همراه دارد و در کشورمان نیز این زلزله خسارات زیادی بخصوص در روستاها به همراه داشته است.

دولت با تمام توان پرسشها زلزله زدگان کرمانشاه را پیگیری می کند / روحانی

رییس جمهور ، پیشگیری و مقابله با خطرات ناشی از زلزله را وظیفه همگانی توصیف کرد و گفت: اینکه منزل ساخته خود مردم در منطقه سرپل ذهاب سالم مانده و در برابر یک ساختمان دولتی فرو ریخته، نشان دهنده وقوع فساد در این زمینه است و مشخص است که در بخش پیمانکاری ساخت و ساز فساد وجود داشته است.

روحانی تصریح کرد: حوادثی مانند زلزله درسی جهت همه ماست که چگونه همدیگر را یاری کرده و با همدیگر باشیم.

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه دولت با همه توان پرسشها ناشی از زلزله کرمانشاه و برطرف کردن آلام مردم را پیگیری خواهد کرد، اظهار داشت: امروز در جلسه هیأت دولت تصم

رییس جمهور با قدردانی از همدردی و کمک های خودجوش ملت کشور عزیزمان ایران به هموطنان زلزله زده خود، گفت: در چنین مواقعی بسیار مهم است که روحیه برادری و اخوت و علاقه به وطن و اسلام را بیش از پیش نمایان سازیم و در این راستا مردم غیور، قهرمان، شجاع و پهلوان استان کرمانشاه پیشگام بودند.

روحانی همچنین با تقدیر از تلاش ها و فداکاری همه دستگاه های دولتی و نظامی که به صحنه امداد و کمک رسانی وارد شدند، گفت: دیروز در جریان دیدار از مناطق زلزله زده صحنه هایی از ایثار و فداکاری دیدم که بسیار دلگرم کننده بود و در یک نمونه در بیمارستان آیت الله طالقانی در دو روز گذشته حدود 300 عمل جراحی انجام شده است و از صورت پزشکان و پرستاران کاملاً مشخص بود که شبانه روز و بدون استراحت مشغول امدادرسانی بودند و این بسیار ارزشمند است.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه تلاش همه بر این است که کاری کنیم که آلام مردم کم کردن پیدا کند، اظهار داشت: امروز در جلسه هیأت دولت تصمیمات مورد نیاز در زمینه نحوه کمک رسانی از جمله ارایه کمک های بلاعوض و وام و نیز چگونگی اسکان موقت و اضطراری آسیب دیدگان، اتخاذ خواهد شد.

دولت با تمام توان پرسشها زلزله زدگان کرمانشاه را پیگیری می کند / روحانی

روحانی با اشاره به نیاز حدود 30 هزار منزل شهری و روستایی مناطق زلزله زده کرمانشاه جهت بازسازی و ترمیم ، گفت: همه باید در این زمینه کمک کنند. ولی مسئولیت مهم در استقرار موقت و دائمی مردم زلزله زده، بنیاد مسکن است و خواهش می کنم که کارهای موازی در این زمینه صورت نگیرد و هر کسی که قصد کمک دارد، آن را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهد.

رییس جمهور افزود: در زمینه کمک های دیگر نیز بهتر است هلال احمر مرجع باشد و در حوزه اطلاع رسانی با توجه به اینکه در چنین مواقعی اخبار و شایعات کذب و گسترده ای، گفته می شود، مرجع مهم مردم جهت اطلاع از امور، بایستی صدا و سیما باشد.

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه دولت با همه توان پرسشها ناشی از زلزله کرمانشاه و برطرف کردن آلام مردم را پیگیری خواهد کرد، اظهار داشت: امروز در جلسه هیأت دولت تصم

روحانی با اشاره به خواسته های ساکنان مناطق زلزله زده از مسئولین گفت: دیروز مردم با صبر، متانت و ادب و بسیار منطقی خواسته های اولیه خود را مطرح کردند و وظیفه داریم که به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنیم.

رییس جمهور با اشاره به حضور و دیدار مسئولین متفاوت از مناطق زلزله زده، تصریح کرد: این اتفاق یک آزمایش الهی جهت همه ماست و باید تلاش کنیم هم در پیشگاه تاریخ و وجدان خود و هم در پیشگاه خداوند، سربلند باشیم.

دولت با تمام توان پرسشها زلزله زدگان کرمانشاه را پیگیری می کند / روحانی

روحانی همچنین با تجلیل از هوانیروز و امداد هوایی در پیگیری به آسیب دیدگان گفت: در مواقعی مانند زلزله که بزرگراه ها مسدود می شوند امداد هوایی جایگاه بسیار ارزشمندی دارد و از همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند، و تمام نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه ، صمیمانه تقدیر می کنم.

رییس جمهور همچنین با قدردانی از بیانات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه پیگیری به آسیب دیدگان، گفت: دولت با تمام وجود تأکیدات ایشان را مورد توجه قرار خواهد داد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط حساس منطقه و لزوم هوشیاری در چنین شرایطی اشاره کرد و گفت: امروز شرایط منطقه از هر وقت دیگری حساس تر شده است است و ضرورت دارد در برابر آن هوشیار باشیم.

رییس جمهور با بیان اینکه پیش از این عده ای در منطقه چنین تصور می کردند که با حضور قدرت های بزرگ، امنیت در منطقه مستقر می شود و لذا بعضی به انگلیس و آمریکا و قدرت های خارجی تکیه کرده بودند، اظهار داشت: امروز همه به طور کامل مشاهده کردند که حضور قدرت های خارجی هیچ فایده ای جهت منطقه نداشته است.

روحانی اظهارداشت: قدرت های خارجی از حضور در منطقه صرفاً جهت بازارگرمی به منظور فروش سلاح های خود و زمینه مناسب جهت دخالت در بازار منطقه و بازی با قیمت نفت استفاده کرده و اهداف سوء خود را در این زمینه ها دنبال کردند و هیچ گاه حضور آنها به نفع مردم منطقه نبوده و به جز دردسر و گرفتاری هیچ نتیجه ای نداشته است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه “هر وقت که مقامات آمریکایی به منطقه آمده اند، بلافاصله بعد از آن، آتش جنگ و تنش در بخشی از منطقه شعله ور شده است است”، گفت: با دخالت قدرت های خارجی جنگ های بزرگی در عراق، افغانستان و سوریه به وقوع پیوسته و یمن به هم ریخته هست. آیا کسی است که به فکر مردم یمن باشد و ادای انسانیت کند؟ مردم بی دفاع یمن چندین سال است که با پرسشها ناشی از بیماری، فقر و بمباران های مستمر دست و پنجه نرم می کند. به چه علت کشوری که مسلمان است و خود را خادم حرمین می داند، اینگونه مردم بی گناه و مسلمان یمن را تحت فشار قرار داده و اظهار تأسف و پشیمانی هم نکرده و همچنان به جنایت هایش ادامه می دهد.

روحانی افزود: در برابر این جنایات، شرکت ملل سکوت کرده و هیچ موضع قاطع و الزام آوری اتخاذ نمی کند و قدرت های غربی نیز از اینگونه جنایات حمایت می کنند.

رییس جمهور مداخله آشکار در کشور مستقلی مثل لبنان را و اینکه از کسی بخواهند استعفا داده و فرد دیگری را جهت جایگزینی او معرفی کنند ، اتفاق بسیار کم نظیری در تاریخ دانست و خطاب به مداخله کنندگان گفت: شما چه کاره هستید و با اتکا با چه قدرتی چنین اقداماتی انجام می دهید تصور می کنید که پول تا کجا می تواند موثر باشد.

روحانی تصریح کرد: اینکه کشور مسلمانی در منطقه از رژیم صهیونیستی بخواهد و به آن التماس کند که مردم لبنان را بمباران کند بسیار شرم آور و خجالت آور هست. در تاریخ سراغ نداریم که یک کشور اسلامی به چنین اقداماتی دست زده باشد و این نشان دهنده ناپختگی افرادی است که در این کشورها سر کار آمدند.

رییس جمهور تأکید کرد: ما به عنوان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اولاً بخواهید یا نخواهید حامی مظلومان بوده و خواهیم ماند و اینکه دشمن ظالم و کمک رسان مظلوم باشیم دستور اسلام، پیامبر گرامی و امیرالمؤمنین علی(ع) هست. ما همواره به یاری مظلومان خواهیم شتافت و نمی توانیم ببینیم که تروریست ها حرم های مقدس را تخریب کرده و مردم بی گناه و مسلمان را مورد حمله قرار دهند.

روحانی در ادامه با تأکید بر ضرورت تقویت قدرت ملی کشورمان، اظهار داشت: بخشی از قدرت ملی در حوزه نظامی هست، بخشی مردمی، بخشی سیاسی و بخشی اقتصادی است و هر آنچه به قدرت ملی ما منتهی می شود، باید تقویت گردد.

رییس جمهور گفت: اینکه کشور عزیزمان ایران مسیر ترانزیت جهت منطقه باشد و از لحاظ سیاسی در منطقه مؤثر باشیم و پای میز مذاکره حاضر بوده و از حقوق ملت خود دفاع کنیم و رونق اقتصادی ایجاد نماییم، نشان دهنده قدرت ملی ما در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.

روحانی خاطر نشان کرد: باید در کنار قدرت ملی، وحدت ملی را هم مستحکم نماییم. امروز بیش از هر وقت دیگری نیازمند وحدت و همدلی هستیم و باید از حوادثی مانند زلزله جهت وحدت زیاد استفاده کرد نه جهت تفرقه و ایجاد اختلاف و دودستگی. وقوع حوادثی طبیعی میز محاکمه نیست که در آن همدیگر را پای آن کشانده و به محاکمه بکشانیم، بلکه چنین اتفاقاتی وقت یاری و کمک و همدلی زیاد مردم و انسجام و وحدت است.

رییس جمهور اظهار داشت: ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و اقوام و قومیت های متفاوت از توطئه های دشمن های است و باید در برابر آن، جهت وحدت هر چه زیاد اقوام و مذاهب تلاش کنیم.

روحانی امید به آینده و تقویت آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر امید و اعتماد عمومی تضعیف شود، حتماً شکست خواهیم خورد، اسلام دین امید است و یأس از رحمت خدا از گناهان کبیره محسوب شده است است و باید به هموطنان خود حسن ظن داشته باشیم آیا که دین و مذهب ما الهام بخش روحیه امید است.

رییس جمهور تصریح کرد: کسی منکر وجود پرسشها در حوزه های متفاوت نیست، ولی در عین حال به آینده بهتر و کشور آبادتر امید داشته و تردید ندارم از پرسشها عبور خواهیم کرد و در این مسیر قدرت ملی و حفظ وحدت و یکپارچگی می تواند چاره ساز بوده و ما را از شرایط و پرسشها به سلامت عبور دهد.

روحانی افزود: در سایه امید، وحدت و آینده درخشان،به وظیفه ملی و دینی خود عمل خواهیم کرد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در آستانه رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، شهادت امام مجتبی(ع) و شهادت علی بن موسی الرضا(ع)، اظهار داشت: مردم ما همواره، عاشق خاندان رسالت و اهل بیت(ع) بودند و راه آنان را به عنوان یکی از راه های هدایت، یافته و همواره در این مسیر ثابت قدم بوده اند.

روحانی افزود: هر روزی که به عنوان دین، پیامبر(ص)، ائمه هدی(ع) و اسلام نام گذاری شده، مردم با شور و شکوه و عظمت خاصی، آن ایام که ایام الله است را گرامی داشتند که نمونه بارز آن اربعین حسینی و راهپیمایی عظیم و میلیونی مردم در مسیر کربلا است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: پیامبر اسلام(ص) گل سرسبد تاریخ است و زندگی ایشان باید الگویی جهت همه مردم باشد.

دکتر روحانی پیروی از راه و روش پیامبر اسلام(ص) را مورد تأکید قرار داد و گفت: حکومت پیامبر اسلام(ص) آزادترین، عالی ترین و سالم ترین در آن سرنوشت بود که در آن عدالت و احترام به حقوق انسان ها، مورد توجه قرار داشت و صرفاً بر مبنای قانون و پیمان اداره می شد.

رییس جمهور افزود: در حکومت پیامبر(ص) همه اهل مدینه و اهل کتاب احساس آزادی و امنیت می کردند و هیچ جایی مثل مدینه و مکه نبود که در آن اهل کتاب احساس امنیت داشته باشند. در حکومت پیامبر(ص) حتی کسانی که در دل خود اسلام را قبول نداشتند و پیامبر اسلام(ص) به خوبی از آن آگاهی داشت، ولی با این حال با همه آنها برخورد محترمانه ای داشت و آنها از بیت المال استفاده می کردند و سختگیری هایی که امروز در بعضی جاها انجام می شود، در وقت پیامبر(ص) وجود نداشت.

روحانی با بیان اینکه حکم اسلام بر مبنای ظاهر و اقرار شخص می باشد، خاطر نشان کرد: ایمان بر مبنای اقرار فرد مشخص می شود و هر کسی شهادتین را به زبان آورد، مسلمان است و هر کس که بگوید که پیامبر(ص) را دوست دارم و به عهد خود وفادارم این حرف قابل قبول هست، مگر آنکه تصویر آن ثابت شود، ولی متأسفانه امروز بعضاً این عنوان برعکس اعمال می شود و دستگاهی ایجاد شده است که التزام عملی را کشف نماید. در حالی که در اسلام «حمل فعل مسلم» در صحت است و این قاعده فقهی ما می باشد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم انقلابی باشیم در رأس انقلابیون شخص پیامبر اسلام(ص) واقع شده است است و ما از سال 42 تا 22 بهمن 57 به مردم وعده دادیم که حکومت پیامبر(ص) را در کشورمان جاری کرده و آموزه های پیامبر(ص) را عملی خواهیم کرد.

روحانی افزود: انقلابی بودن به شجاعت، ایستادگی و ایمان پیغمبر(ص) هست، ولی در عین حال پیامبر(ص) اهل عفو، نرم خویی، وفای به عهد و سعه صدر پیامبر(ص) نیز از نشانه های انقلابی بودن ایشان بود.

رییس جمهور گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) به پادشاه کشور عزیزمان ایران و روم نامه فرستادند، ولی آنها بی ادبی کردند ولی پیامبر(ص) در برابر اقدام آنها اعلام جنگ نکرد، بلکه پیامبر اسلام(ص) با سعه صدر با دنیا و قدرت های آن سرنوشت برخورد نمود.

روحانی تصریح کرد: امروز باید راه و مسیر پیامبر(ص) را ادامه دهیم. حکومت در وقت پیامبر(ص) آزادترین و عادلانه ترین بود و امن تر از مدینه و حکومت پیامبر(ص) در دنیا وجود نداشت و اگر امروز در جمهوری اسلامی این چنین هستیم. بعد حکومت در مسیر حکومت پیامبر(ص) واقع شده است است و اگر نیستیم باید راه مان را تصحیح کنیم.

رییس جمهور در ادامه با گرامیداشت شهادت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار داشت: امام حسن(ع) امام صلح، دوستی و ترک مخاصمه است و رهبر معظم انقلاب از تعبیر نرمش قهرمانانه جهت این امام(ع) استفاده کردند. امام حسن(ع) در آن شرایط مهم دانستند که جامعه اسلامی جهت مدتی در آرامش قرار بگیرد تا احکام اسلام، به طور کامل تثبیت و استقرار یابد.

روحانی همچنین بااشاره به شهادت امام علی بن موسی الرضا(ع) گفت: امام رضا(ع)، امام مناظره و مذاکره است و به مذهب شیعه در دنیا رسمیت بخشید. اگر چه امام باقر(ع) و امام صادق (ع)، مکاتب بزرگی را جهت تبیین اسلام و تشیع ایجاد کردند، ولی در دوره امام رضا(ع) بود که شیعه به عنوان مذهب رسمی در دنیا آشنا شد.

رییس جمهور تصریح کرد: امروز همه وظیفه داریم که از راه و مسیری که پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) در راه آن مجاهدت و فداکاری کردند، پیروی کنیم.

واژه های کلیدی: اسلام | زلزله | اسلامی | پیامبر | پیامبر | حسن روحانی | منطقه شعله | رییس جمهور | دکتر روحانی | جامعه اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog