chausses سیستم آبیاری دستگاه تراکتور

chausses: سیستم آبیاری دستگاه تراکتور گیلانغرب کرمانشاه سد جهاد کشاورزی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی با سیاست «کف خیابانی» چه کرد؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: همه باید مطابق قانون عمل کنند. روش {رفتارهای کف خیابانی} خوب نیست و مسئولان کشور بدانند که همه ضرر می کنند، حتی کسانی ک

با سیاست «کف خیابانی» چه کرد؟

با سیاست «کف خیابانی» چه کرد؟

عبارات مهم : سیاست

با سیاست «کف خیابانی» چه کرد؟/ سید مصطفی هاشمی طبا: حتی حامیان این گروه ها هم ضرر کنند/ اینها آدم های ناشناسی نیستند/ اگر مسئولان آنارشیسم دوست ندارند باید با این پرسشها برخورد کنند/ همان کسانی که این بساط را راه می اندازند اگر بخواهند می توانند جمعش کنند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: همه باید مطابق قانون عمل کنند. روش {رفتارهای کف خیابانی} خوب نیست و مسئولان کشور بدانند که همه ضرر می کنند، حتی کسانی که از این گروه ها حمایت می کنند. یک پدیده قدیمی دوباره جان گرفته است .

پدیده ای که از آن به عنوان سیاست کف خیابانی یاد می کنند. دو نمونه واضح در بروز مجدد این پدیده در شعارهای تند و واکنش‌ها ناش ایاست با علی اکبر صالحی در راهپیمایی روز قدس و تجمع برابر دفتر علی لاریجانی در قم دیده شده است هست. در این نوع از سیاست ورزی مخالفانی که با موضوعی مخالف هستند ولی به علت در اقلیت بودن نمی توانند از طریق قانونی به خواسته خود برسند با رفتارهای خیابانی خلاف عرف و دموکراسی تلاش می کنند طرف برابر را که در اکثریت است با فشار مجبور به پذیرش خواسته خود کنند. عواقب این رویکرد را با سیدمصطفی هاشمی طبا به گفتگو نشستیم.

با سیاست «کف خیابانی» چه کرد؟

مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

*****

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: همه باید مطابق قانون عمل کنند. روش {رفتارهای کف خیابانی} خوب نیست و مسئولان کشور بدانند که همه ضرر می کنند، حتی کسانی ک

روز قدس یکسری هجمه های کلامی به علی اکبر صالحی انجام گرفت که اخبار این روز را در رسانه های خارجی تحت تأثیر قرار داد، دیروز نیز در مجلس شورای یکسری از نمایندگان طومارهایی را به دست گرفتند و در حالیکه آقای لاریجانی می گفت باید با بحث منطقی طرح نظر کنند ولی در نهایت توانستند با پروپگاندا مانع تصویب لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم شوند و بررسی این لایحه تا دو ماه به حالت تعلیق درآمد. البته قبل از آن عده ای به برابر دفتر آقای لاریجانی در قم رفتند و تلاش کردند او را وادار به عقب نشینی در مورد این عنوان کنند. به نظر شما اگر این روال نهادینه شود که اقلیتی دائم بخواهند با سیاست های خیابانی و طومارنویسی حرف خود را به پیش ببرند چه آسیبی متوجه کشور می شود؟

من راجع به این عنوان تصمیم گیر نیستم و نظرم نیز جایی از اعراب ندارد. مسئولان مهم کشور باید نظر دهند و تصمیم بگیرند که چه باید کرد و کشور به چه سمتی حرکت کند. به قول معروف صلاح مملکت خویش را خسروان دانند.

اگر به جای احترام به نظر اکثریت، سیاست کف خیابانی باب شود، آیا این اتفاق با ماهیت دموکراتیک نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همخوان است؟

من که موافق این روش ها نیستم ولی مسئولان مملکت باید چاره کنند. اگر دوست دارند در مملکت آنارشیسم باشد بحث دیگری است ولی اگر دوست ندارند باید با این پرسشها برخورد کنند.

با سیاست «کف خیابانی» چه کرد؟

برخورد با گروهی که تلاش می کنند به شیوه کف خیابانی اراده خود را به اکثریت تحمیل کنند، آیا مصداق ممانعت از آزادی بیان است؟

تا تفسیر از آزادی بیان چه باشد؟ جهت بعضی ها آزادی بیان است ولی عین همان جهت بقیه آزادی بیان نیست. دیگر این تشخیصش با مسئولان مهم کشور هست. بالاخره قوه قضائیه پیش خدا و مردم مسئول است تا آنها باید تصمیم بگیرند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: همه باید مطابق قانون عمل کنند. روش {رفتارهای کف خیابانی} خوب نیست و مسئولان کشور بدانند که همه ضرر می کنند، حتی کسانی ک

یک بخش نخبگانی هم در جامعه داریم، آیا نخبگان در برابر کارها کف خیابانی که می خواهد اراده اش را به زور بر نظر اکثریت تحمیل کند، باید بترسد و چیزی نگوید یا آنکه به میدان بیاید؟

همه باید مطابق قانون عمل کنند. حالا بعضی قانونی تر و بعضی موجه ترند بحث دیگری است ولی این روش خوبی نیست و مسئولان کشور باید بدانند که همه ضرر می کنند.

اگر بخواهد پیشبرد اراده با سیاست کف خیابانی دنبال شود این به ضرر کشور و جامعه خواهد بود؟

با سیاست «کف خیابانی» چه کرد؟

به ضرر کل جامعه و حتی به ضرر کسانی می شود که از این گروه ها حمایت می کنند.

سال گذشته در روز قدس شاهد این رفتارهای بداخلاقی نسبت به مدیر جمهور بودیم، امسال راجع به آقای صالحی اتفاق افتاد. حتی آقای لاریجانی مدیر مجلس نیز در روز 22 بهمن چنین صحنه هایی را تجربه کرد، آیا از سیاست کف خیابانی جواب داده که عده ای همین روش را ادامه می دهند و می خواهند کار خود را جلو ببرند؟

بالاخره بعضی دارند این طور عمل می کنند و گاهی نیز حرف خود را پیش می برند. مسئولان مملکت باید تصمیم بگیرند که می خواهند وضع این طور باشد یا نباشد. بالاخره جنبه های قانونی همه این{literal}{{/literal}کار{literal}}{/literal}ها قابل تأمل است.

یعنی اگر اراده باشد جمع کردن این رفتارهای کف خیابانی قابل جمع کردن است؟

بله، همان کسانی که پهن می کنند می توانند جمعش کنند، یعنی همچین آدم های ناشناسی نیستند که چنین کاری می کنند.

واژه های کلیدی: سیاست | خیابانی | مسئولان | لاریجانی | آزادی بیان | علی لاریجانی | مسئولان کشور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog